reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

(70) points for this question
What was one of the results of the holocaust A. Many Jews became involved in the rebuilding of Germany B. There was more worldwide support for the creation of
Select the pronoun that correctly completes this sentence: The football team cannot play ____ best when it is so hot. A) its B) our C) their D) you're
if the volume of a container is 4*4*4 and you take off 8 what is the volume of the container
help asap plz math isn't my thing​
you have $60 and your sister has $120. You are saving $7 per week and your sister is saving $5 per week. How long wil it be before you and your sister have the
how to calculate tfp​
An isometry preserves what
What is the capital of Nevada.
7 (2x-3) x =9 2. 3(y+11) y=12​