kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

Mia Chloe and tony entered their
paid rs.5,500 to sabina andreceived discount of Rs.500​
. Why is the informational role essential to a functioning business? a. So, information is exchanged between people at different levels of the company. b. So, t
if we divide x^3 + 3x by x, the result will be?
What do you think are the drivers of incision to be materialize?​
Justin plays basketball and scored 1/8 of the 48 points. How many points did he score?
How do you know the number of valence electrons for those elements?​
Can the hypotenuse or a leg be a decimal? Why or why not?
What's the Henry's law formula for gas concentration?
Which of the following is an example of assimilation? A. Nadie changes her name to Nancy so her name sounds more American. B. Ichiro visits the country where hi