cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Randal answers 96 out of 120 questions correctly on a science exam. What percent of the questions did Randal answer correctly
at what point do scientists classify an area's weather as its climate? 1 year ,5 years ,15 years or 30 years
Mario drew a model to represent one third of the space in his bookcase. how could mario draw a model to represent all the space in his bookcase.
my teddy bear gave me a hug is an example of 1.metaphor 2.personification 3.simile 4.alliteration
what planet starts with e?
Three individuals form a partnership and agree too divide the profits equally. X invest -9,000 , Y invest 7,000, Z invest 4,000. How much less does X receive if
The skeletal system does all of the following EXCEPT (A) support. (B) transport. (C) protect. (D) digest. (E) store.
Due to a membership drive for a public television station, the current membership is 125% of what it was a year ago. The current membership in 1200. How many me
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
Who is SohCahToa Joe? on Csi geometry:trigonometry I need the answers.