AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

lim x--> 0 (e^x(sinx)(tax))/x^2
why doesn't the moon move away from earth A.because the moon's orbit is too small B.because earth gravity is strong C.because the moon has a large mass and this
c.bien,unten,hinauf,hinunter,herauf,herunter?Ich warte auf dich hier................Geh schnell..................und hol mir die Jacke..................Ich bin.
When two reactants combine to form one product, it is called ______________ . A. double displacement/replacement B. single displacement/replacement C. snythe
State whether -4^-2 and (-4)^-2 represent the same quantity
Multiple Choice: Please select the best answer ank a Read the following excerpt from Canto XXXIV of Dante's Inferno, in wwch Dante and Virgil encounter Lucifer,
Who or what interrupts hamlet at the end of his soliloquy?
Which type of wave is a sound wave?
Which is an example of incomplete dominance? A) A red flower and a yellow flower mating to produce an orange flower. B) Two orange flowers mating to produce an
Select from the following a scenario that does not have a net force acting on it. A - Accelerating a car from a stop sign B - Driving straight down the highway