MarishkaM
MarishkaM MarishkaM
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

Cost of sled $99.50 markup 95%

Respuesta :

rarrininger
rarrininger rarrininger
  • 02-03-2017
Sled $99.50 X 0.95= $94.525
$94.525+ $99.50 = $194.025
Answer is $194.03
Answer Link

Otras preguntas

Rectangular garden with a perimeter of 12 units
What federal U.S. department was founded in response to the terrorist attacks on September 11, 2001? a. Department of Immigration b. Department of Homeland Se
What is y= -x^2-2x+3 in vertex form
Based on the passage, who are the real monsters of Maple Street? Write three to four sentences explaining your answer.
which of these candidates did not tie in the election of 1800? a)John Adams b)Aaron Burr
In one or two sentences, summarize the technique of gel electrophoresis.
Publix has a 12 oz. box of Cheerios for $3.49. What is the unit rate per ounce?
Mark for review (Will be highlighted on the review page) 2. Which of the following menu commands would you select to make a copy of an open file and rename it?
What is one-fourth of a number,increased by seven in algebraic expression
What is Charles Olmsted known for?